Lubuskie stolice na ITB

Trafiliśmy w „10”

Prezentacja Lubuskiego…Więcej »

Wśród wystawców tegorocznego ITB tradycyjnie w hali polskiej prezentowało się również lubuskie pod hasłem „Lubuskie stolice zapraszają”. Okazało się, że trafiliśmy w „10”, bowiem wielu odwiedzających, a wśród nich także dziennikarze, ciekawi byli dlaczego stolice i ile ich jest w tak małym województwie?

Promowały i przedstawiały swoje oferty turystyczne Zielona Góra - stolica samorządowa, Gorzów Wielkopolski - stolica administracyjna, Żary - stolica polskich Łużyc, Żagań - europejska stolica Off Roadu, Krosno Odrzańskie - stolica Lubuskich Targów Agroturystycznych, Łagów - stolica Lubuskiego Lata Filmowego, Sulęcin - rowerowa stolica Ziemi Lubuskiej.

Jak zwykle naszym sztandarowym produktem było „Winobranie”. Do odwiedzin Zielonej Góry zapraszała maskotka Bachusa. Była degustacja zielonogórskich win. Odwiedzający stoisko robili sobie pamiątkowe zdjęcia, które na bieżąco były drukowane w formie widokówki z napisem „Weinfest 5-13.09.2009” Zielona Góra. Zdjęcia z naszą maskotką zrobiła sobie „cała Polska”, wydrukowaliśmy je i każdy dostał na pamiątkę. Mamy nadzieję, że bohaterowie tych wydarzeń odwiedzą nas na winobranie.

Furorę oprócz zdjęć zrobił przewodnik turystyczny „Miasto Bachusa” oraz „Lubuskie Hity” , mapa turystyczna naszego regionu, mapy ścieżek rowerowych Sulęcina i okolic, a także znakomite wypieki wielkanocne z Krosna Odrzańskiego. Na stoisku wypełniane były ankiety o znajomości naszego regionu, a wśród ankieterów rozlosowano dwa vouchery na weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu RUBEN **** w Zielonej Górze. Nagrody wygrały panie Monika Michalczak z Nałęczowa oraz pani Alina Jankowska z Poznania.

Oprócz wielu znakomitych gości odwiedzali nas touroperatorzy, przedstawiciele niemieckich i polskich biur podróży, z którymi nawiązaliśmy kontakty w celu dalszej współpracy dotyczącej organizacji przyjazdów grup niemieckich na ziemie lubuską. Pierwsze 4 grupy zawitają do nas już w kwietniu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit