LOT Trzech Rzek

Trzy rzeki mają swoich wspaniałych ambasadorów

Losy Baśki spisał Eugeniusz Małaczewski w książce „Dzieje Baśki Murmańskiej. Historia białej niedźwiedzicy”

Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek zapraszała do gmin położonych nad Wisłą Narwią i Wkrą, m.in. do twierdzy Modlin, Puszczy Kampinoskiej, gospodarstw agroturystycznych.

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki, miasto i gmina Zakroczym, gminy: Czosnów  Pomiechówek i Wieliszew  dysponują bardzo dużym potencjałem, który tworzą - obok wspomnianej Puszczy i twierdzy, także malownicza dolina coraz bardziej czystej Wisły i nie ustępujące jej atrakcyjnością doliny Narwi i Wkry. Wspaniała przyroda, malownicze pagórkowate tereny okolic Pomiechówka, siedliska dzikiego ptactwa, a jednocześnie cenne zabytki współdecydują, że na terenie działań LOT turystyka ma już bardzo dużą tradycję. Cieszą fakty ożywienia obiektów twierdzy, a także informacja, że opuszczony spichlerz w widłach Wisły i Narwi zyskał gospodarza, który planuje w tej niecodziennej scenerii uruchomienie hotelu.

Grupę około 50 aktywnych członków LOT tworzą nie tylko samorządy, ale także właściciele obiektów noclegowych (w tym agroturystycznych). Rozwojem turystyki interesuje się samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego, który przygotował album i foldery, a także przewodnik po Twierdzy. Miasto promuje się pod hasłem „Szczęśliwego Nowego Dworu”.

Nowością propagowaną przez LOT jest Szlak Baśki Murmańskiej. Ta niecodzienna biała niedźwiedzica przybyła tutaj w pierwszej połowie ubiegłego stulecia ze wschodu Rosji, i miała nawet okazję… salutować marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Baśka ma swoja ulicę i pomnik Stała się także bohaterką gry terenowej, której karty są do pobrania w centrum informacji turystycznej prowadzonym przez LOT.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit