LOT „Kraina Lessowych Wąwozów”

Turystyka głównym czynnikiem rozwoju krainy

Już nagrodzeni…Więcej »

Nałęczów, Wojciechów, Wąwolnica, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy, Opole Lubelskie – a więc miasta i gminy powiatów: lubelskiego, opolskiego i puławskiego, otaczające znane uzdrowisko Nałęczów, wraz z branżą turystyczną utworzyły w czerwcu 2007 roku Lokalną Organizacje Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów”.

Jednym z zadań liczącej ponad 80 członków LOT, której prezesuje Leszek Góralski, jest prowadzenie Punktu Informacji Turystycznej, zlokalizowanego w Bramie Zachodniej Parku Zdrojowego, która od lat kojarzy się z miejscem zwianym z obsługą ruchu turystycznego.

- W naszym punkcie pracują dwie osoby – mówi Ewa Turek, zatrudniona w charakterze informatora. Choć rozmówczyni twierdzi, że pracuje tutaj tylko cztery miesiące, okazuje się osobą wspaniale zorientowaną w problematyce turystyki i uzdrowiska. - Przez wszystkie miesiące przejawiają się u nas tłumy turystów, a w okresie świąteczno-noworocznym coraz trudniej o wolne miejsca. Staramy się wszystkim pomóc, także odpowiadać na tak zwane trudne pytania, które wielokrotnie stanowią wyzwanie do poszukiwania informacji. Często ponownie zapraszamy naszych klientów, aby udzielić im informacji, którą specjalnie dla nich wyszukaliśmy.

Razem z Punktem „it” pracuje Biuro Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych, które dysponują specjalnym etatem informatora turystycznego z zakresu agroturystyki.

Obok tzw. atrakcji, jak uzdrowisko Nałęczów i Wojciechów - wieś kowali – artystów, na uwagę zasługują liczne muzea, m.in. Bolesława Prusa i Henryka Sienkiewicza w Nałęczowie, Kowalstwa w Wojciechowie, Muzeum Regionalne PTTK w Puławach, Zamek w Janowcu, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Do mniej znanych placówek muzealnych należą tutaj: Muzeum Nietypowych Rowerów w miejscowości Gołąb, Muzeum w Dworze w Kluczkowicach i Izba Pamięci Kolejowej na stacji kolejki wąskotorowej w Karczmiskach. LOT wraz z Punktem „it” i oczywiście Uzdrowiskiem Nałęczów (Nałęczów, w którym prowadzone są właściwie wszystkie przedsięwzięcia) uczestniczy w targach turystycznych (m.in. Warszawa, Poznań), a także jest organizatorem dorocznej Wigilii nałęczowskiej – wielkiej imprezy plenerowej – dostępnej dla wszystkich kuracjuszy, turystów i mieszkańców Nałęczowa.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit