Wielkopolscy kandydaci do Certyfikatów POT

Wspolne

Podczas uroczystej gali 22 września w Poznaniu, wyłonieni zostali laureaci etapu regionalnego XIII. edycji Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT", którzy w kolejnym etapie rywalizować będą już z produktami turystycznymi z całej Polski. W tym roku nominację do ogólnopolskiego konkursu otrzymały w kategorii obiekt – Rogalowe Muzeum Poznania, w kategorii wydarzenie cykliczne – Koronacja Królewska, w kategorii szlak – Wielka Pętla Wielkopolski.

Wielkopolska ma wiele walorów turystycznych i praktycznie nieograniczony potencjał atrakcyjności turystycznej. Aby dotrzeć do świadomości szerokiej grupy odbiorców, a także zachęcić turystów do przyjazdu, należy podjąć skoordynowane działania promocyjne. Dlatego wspieranie tworzenia produktów turystycznych, a także ich promocja na rynkach krajowym i zagranicznym, stanowi priorytet w działaniach Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Organizowany co roku przez Polską Organizację Turystyczną Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT" ma na celu wspieranie rozwoju oraz promocję oferty turystycznej z całej Polski. Certyfikaty przyznane w wyniku konkursu najlepszym produktom turystycznym są paszportem otwierającym dostęp nagrodzonym produktom do wielokierunkowych działań promocyjnych i marketingowych prowadzonych w kraju i za granicą. Laureaci konkursu regionalnego wezmą udział w etapie ogólnopolskim. Równolegle przebiega konkurs internetowy, na ogólnopolskim portalu wp.pl, w którym to internauci głosują na ich zadaniem najlepszy produkt turystyczny. Do tegorocznej edycji konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT" zgłoszonych zostało 7 atrakcji turystycznych: Akademia Gitary: festiwal, Dni Twierdzy Poznań, Koronacja Królewska, Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach, Rogalowe Muzeum Poznania, Wielka Pętla Wielkopolski, Wielkopolskie Questy.

Zdobywcami Certyfikatów w latach 2004-2014, jako najbardziej wyjątkowe i profesjonalne produkty turystyczne w Wielkopolsce, są Wielkopolski System Szlaków Rowerowych, Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Parowozownia Wolsztyn, Kopalnia Soli w Kłodawie, Centrum Hipiki w Jaszkowie, Kompleks Olandia, Stary Browar w Poznaniu, Festiwal Malta w Poznaniu, Szlak Piastowski, Wybierz Kalisz na weekend oraz Turystyka kolejowa TurKol.pl

Patronat Honorowy nad Konkursem na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT"- etap regionalny objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Marek Woźniak. Partnerami medialnymi są Głos Wielkopolski i Radio Merkury.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej zostaną wręczone 16 października br. podczas targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit