Wydawnictwo Podlaskiej ROT

Wodne szlaki „krainy zielono-błękitnej”

W centrach i punktach „it” województwa podlaskiego (a jest ich 35) pojawiła się najnowsza publikacja „Turystyka wodna województwa podlaskiego”. Opracowanie to, prezentowane przez Jadwigę Dąbrowską, dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, cieszyło się szczególnym zainteresowaniem podczas Święta Wisły w Warszawie, skupiającym przecież głównie wodniaków.

W publikacji powrócono do najlepszych tradycji sportów wodnych lat 20. i 30. XX w. kiedy to turystykę kajakową organizował tutaj i propagował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Dzisiejsza oferta wodniacka województwa jest znacznie szersza i obejmuje m.in. rejsy statkami po Kanale Augustowskim, w tym Szlak Papieski, Zalewie Siemianówka, spływy tratwami po Bugu. Po jeziorze Wigry, zgodnie z przepisami parku narodowego, pływa tylko jeden statek. Bogata jest oferta dla turystów kajakowych. Obejmuje ona Czarną  Hańczę, Rospudę, Marychę i oczywiście Bug, Narew i pełną tajemnic Biebrzę. Urocze spływy kajakowe przebiegają po tzw. polskiej Amazonii, czyli odnogach Narwi w Narwiańskim Parku Narodowym.

Wydawnictwo zostało podzielone na poszczególne rodzaje turystyki wodnej od najłatwiejszej, rekreacyjnej poprzez wymagające wysiłku, umiejętności, specjalnych uprawnień po wyzwalające dodatkową adrenalinę jak nurkowanie w najgłębszym jeziorze Polski.

Publikacja zawiera także bogaty serwis informacyjny dotyczący tras i infrastruktury niezbędnej turystom wodnym.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit