Nadbużańska LOT

Współpraca nad Bugiem

- Wspólnota Nadbużańska to nowa organizacja skupiająca przedsiębiorców środkowego Podlasia – mówi Jan Rafał, wiceprezes tej organizacji z siedzibą w Łochowie i jednocześnie sekretarz Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z biurem w Siedlcach.

Choć oba stowarzyszenia różnią się profilem działalności - łączy je zainteresowaniem turystyką. Włączenie sfer gospodarczych z pewnością przyspieszy kreowanie produktu turystycznego i zaktywizuje jego promocję. - Nadbużańska LOT jest w przededniu otrzymania odpowiedniego lokalu w centrum Siedlec, w pobliżu ratusza, który posłuży również jako centrum informacji turystycznej. Dotychczasowy lokal, usytuowany na piętrze – nie był odpowiedni – zauważa J. Rafał.

NLOT pragnie wypromować rok 2011 jako Rok Turystyki w Regionie Nadbużańskim. Liczba członków ma wzrosnąć z 28 do 72 gmin.  Wzrośnie też do 4 etatów obsada biura NLOT w Siedlcach. Przewiduje się wspólną promocję na targach turystycznych i rolniczych (Polagra). Nową, wspólną inicjatywą obu organizacji będą targi na terenie zespołu hotelowo- konferencyjnego w pałacu w Łochowie, wyspecjalizowane w dziedzinie rękodzieła artystycznego.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit