LGD od Drohiczyna po Ceranów

Wypoczywajmy w tyglu… Doliny Bugu

Zespół Mietniowiacy wystąpił na IV Nadbużańskich Ziołowych Spotkaniach

W trakcie festynu edukacyjnego i promocyjnego z okazji Dnia Ziemi, w którym uczestniczyła też Polska Organizacja Turystyczna, propagująca powiązania turystyki z ekologią, zaprezentowała się m.in. Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu”. To jedna z największych „obszarowo” LGD, obejmująca niektóre gminy z dwóch województw: mazowieckiego i podlaskiego oraz trzech powiatów: siemiatyckiego, łosickiego i sokołowskiego.

Gminami członkowskimi są: Drohiczyn, Dziadkowice, Grodzisk, Jabłonna Lacka, Korczew, Milejczyce, Nurzec-Stacja, Perlejewo, Repki, Siemiatycze, Sterdyń, Sarnaki, Mielnik, Olszynka, Platerów, Huszlew, Sabnie, Stara Kornica, Łosice i Ceranów.

Malownicze tereny doliny Bugu, kompleksy leśne, wielokulturowość, cisza i spokój, połączone z gościnnością  - to główne atuty, a jednocześnie wyróżniki tych ziem. Któż nie podziwiał urody podlaskich wsi, a jednocześnie specyficznego klimatu pełnych zabytków małych miast i miasteczek: Siemiatycz, Drohiczyna, Mielnika, zabytków, rezydencji dworskich, choćby w Korczewie (nie mylmy z mazowieckim Karczewem!)

Można stwierdzić, że większość projektów realizowanych przez LGD „Tygiel Doliny Bugu”, jeśli nie dotyczy wprost turystyki, to ma na jej rozwój przemożny wpływ. Celem szkoleń, konferencji, publikacji jest zyskiwanie wpływu na rozwój dodatkowej, pozarolniczej aktywności miejscowego społeczeństwa. Małe projekty obejmują odnowę i rozwój wsi, które tą drogą zyskują też lepszą pozycję konkurencyjną na turystycznym rynku. Dużą rolę promocyjną, ale też motywującą miejscową społeczność do działań, spełniają imprezy organizowane przez LGD, m.in. festyny i Nadbużańskie Ziołowe Spotkania w gminie Grodzisk. Czwarta edycja Spotkań odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ziołowy Zakątek” w Korycinach 23 czerwca br.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!