Warszawa na ITB

Z Chopinem w roli głównej

Na stoisku Warszawy, z Chopinem w tle…Więcej »

Już po raz kolejny Warszawa była obecna na największych targach turystycznych w Europie. Znakomicie usytuowane stoisko tuż przy wejściu do Pawilonu Polskiego, nawiązujące swoją aranżacją do wydarzeń zapowiadających Rok Chopinowski, a także biała wykładzina przedstawiająca klawiaturę, zwracały uwagę zwiedzających i wyróżniały Stolicę wśród prezentacji innych polskich miast.

Zainteresowanie Warszawą było spore, zwłaszcza wśród Niemców oraz niemieckiej Polonii, a także – co zauważono po raz kolejny na ITB – wśród ludzi młodych, mieszkających i uczących się od wielu lat za granicą. Częstymi gośćmi, zwłaszcza w czasie dni branżowych, byli turoperatorzy specjalizujący się w turystyce miejskiej i kulturowej, a także organizatorzy wyjazdów typowo muzycznych. Pojawiły się także z zapytaniami biura polsko-niemieckie, które powstały, by przygotować ofertę specjalnie na Rok Chopinowski.

Największe wydarzenia Roku Chopinowskiego w Warszawie

Stołeczne Biuro Turystyki zaproponowało, by w zespole obsługującym stoisko Warszawy poza pracownikami Biura Promocji i SBT, byli także przedstawiciele Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, którzy najbardziej zainteresowanym zwiedzającym proponowali unikatowe nagrania muzyki kompozytora w wykonaniu najlepszych pianistów z całego świata, laureatów konkursów chopinowskich. Dużym zainteresowaniem cieszył się pięknie wydany przez NIFC program zapowiadający największe wydarzenia Roku Chopinowskiego w Warszawie z udziałem gwiazd światowego formatu. Pomysł bardzo się sprawdził, bo chętnych do poznania szczegółów programów proponowanych przez NIFC nie brakowało. Często pytano o ceny biletów na koncerty i festiwale oraz możliwości ich nabywania. Jednym z hitów proponowanych w Roku Chopinowskim, poza najbardziej znanym festiwalem „Chopin i jego Europa” mającym trwać przez cały sierpień 2010 roku, jest planowany festiwal „Chopin i jego stolice”, czyli koncerty w tym miastach europejskich, w których grywał i bywał wielki kompozytor. Poza Paryżem, Pragą, Wiedniem, Brukselą i Londynem, koncerty w ramach festiwalu odbędą się także w Berlinie. Festiwalem zainteresowane są także Tokio i Nowy Jork. Rok Chopinowski w Europie zainaugurują m.in. koncerty chopinowskie w Paryżu, w Ogrodach Luksemburskich, zorganizowane na wzór tych, jakie odbywają się od połowy maja do września w Łazienkach Królewskich.

Potrzebni przewodnicy mówiący po japońsku i chińsku

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!