Zachodniopomorska ROT świętowała 15-lecie istnienia

Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna celebrowała jubileusz swoich 15 urodzin. Uroczysta gala odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie.

W piątek, 29 września, odbyły się obchody 15-lecia działalności Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz tegorocznego Światowego Dnia Turystyki. Gala została zorganizowana w Operze na Zamku w Szczecinie. Z tej okazji, Organizacja została wyróżniona Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

- To jeszcze niepełnoletnia, ale niezwykle dojrzała organizacja – chwalił ZROT dyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej Jacek Janowski, który uczestniczył w uroczystościach.

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna to najstarszą tego typu organizacją w Polsce. Podstawą do jej powstania była Ustawa Polskiej Organizacji Turystycznej, która weszła w życie 1 stycznia 2000r. Jednak w województwie zachodniopomorskim budowę nowych struktur rozpoczęto jeszcze w 1999 roku - w październiku tego roku marszałek województwa zachodniopomorskiego powołał Zachodniopomorską Radę Turystyki, która pełniła rolę organu doradczego w dziedzinie turystyki. Rada za swój główny cel postawiła doprowadzenie do utworzenia w województwie Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W efekcie, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna powołana została na zebraniu założycielskim w dniu 15 lutego 2001 r. Dwunastu członków założycieli (w tym województwo zachodniopomorskie) zadeklarowało chęć utworzenia ROT-u w formie związku stowarzyszeń. Organizacja wpisana została do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 7 maja 2001 r., a pierwszy zarząd wybrany został 27 czerwca 2001 r.

Wszystkie sprawy formalne uporządkowano jednak w 2002 roku i właśnie wtedy organizacja rozpoczęła swoją działalność. Od tego momentu liczy też swoją historię.

Źródło: ZROT; fot. ZROT/Facebook.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit