Kurpiowska LOT

Zaproszenie do krainy Puszczaków

Działalność czyli Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej z siedzibą w Ostrołęce wspaniale potwierdza dobrodziejstwa płynące z integracji, bez której nie można skutecznie rozwijać i promować produktu turystycznego.

- KOT jest członkiem założycielem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej - mówi prezes Andrzej Bis. Współpracuje m.in. z Lokalną Organizacją „Mazury Południowe” w Piszu, LOT „Północne Mazowsze” z Biurem w Przasnyszu, klastrem „Opowieści z Narwi” w Łomży, Stowarzyszeniem Sportu i Turystyki w Ostrołęce. Informacji turystycznej służy wydawany od lat periodyk „Wędrowiec Narwiański”. Kurpiowska Organizacja Turystyczna prowadzi własne centrum „it” w Ostrołęce, współdziała z podobnymi placówkami, m in.  w Łomży, Piszu.

Kurpie to kraina lasów, sztuki ludowej, agroturytstyki, ale także turystyki aktywnej. Nazwa Kurp wywodzi się od noszonych przez miejscową ludność butów (kurpsi) wyrabianych z lipowego łyka. Początkowo była przezwiskiem  nadanym przez okoliczną ludność (sami Kurpie nazywali się Puszczakami). KOT wspólnie z tutejszymi biurami podróży proponuje interesujące pakiety turystyczne. Turyści poruszają się: pieszo, rowerem, kajakiem, a także zabytkową kolejką wąskotorową kursującą w rejonie Mławy, Przasnysza i Krasnego.

(jpp)

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit