Narodowy Portal Turystyczny – dostarcza wiedzy, pomaga ją wykorzystać

Narodowy Portal Turystyczny jest jednym z najważniejszych instrumentów wykorzystywanych w promocji turystycznej Polski – mówi Sebastian Niewiadomski, redaktor prowadzący Narodowy Portal Turystyczny

Narodowy portal turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej zyskuje czytelników. Spośród 23. wersji językowych na szczególną uwagę zasługuje rosnące zainteresowanie stronami polskojęzycznymi, co zresztą nie powinno dziwić, ponieważ podobnie jak w innych krajach, tak i w naszym, największą grupą turystów są jego mieszkańcy, w Polsce Polacy.

Warto kliknąć adres www.polska.travel. Turysta znajdzie na portalu wiele przydatnych treści. Kilkaset newsów, niemal tysiąc artykułów w obszernej, ale przejrzystej strukturze treści, osadzonej w nowej wizualizacji z bardziej intuicyjną nawigacją. Opisy atrakcji turystycznych, polskich regionów i miast opatrzone są kilkoma tysiącami zdjęć i wzbogacone licznymi elementami multimedialnymi. Stosownie do pory roku i specyfiki sezonu turystycznego, redakcja przygotowuje zestaw informacji powiązanych z kalendarzem imprez, aktualnymi wydarzeniami turystycznymi, kulturalnymi i sportowymi, ciekawymi atrakcjami turystycznymi, czy nowopowstałymi produktami turystycznymi. Przez te dwa lata nowej odsłony serwisu, redakcja opracowała kilkadziesiąt tematów wiodących, na przykład cykl „Polska mniej znana...", cieszący się dużą popularnością, co potwierdza częste udostępnianie tych treści w mediach społecznościowych i na innych portalach.

Twórcy portalu nie pozostawiają czytelników samych sobie z pozyskaną wiedzą, umożliwiają im jej wykorzystanie. Turysta może posłużyć się funkcją, która ułatwia zaplanowanie wycieczki, przejrzenie bazy obiektów turystycznych, rezerwację biletów na koncerty, festiwale i imprezy kulturalne. Ktoś planujący dłuższy pobyt w którymś z wybranych miejsc, doceni możliwość zabukowania noclegu za pośrednictwem systemu Booking.com. Jeśli turysta zechce podzielić się swoimi opiniami na temat krajowej oferty i warunków pobytu, ma możliwość wzięcia udziału w sondzie ułatwiającej formułowanie ocen. Korzystając z funkcji Narodowego Portalu Turystycznego można również ubiegać się o patronat medialny dla wydarzeń i przedsięwzięć wzmacniających wizerunek Polski jako kraju gościnnego i atrakcyjnego dla turystów.

Redakcja, mając na uwadze dynamicznie zmieniające się trendy na rynku internetowym, pracuje nad wizją rozwoju portalu i dostosowywaniu go do wymogów internautów i turystów. - Narodowy Portal Turystyczny jest jednym z najważniejszych instrumentów wykorzystywanych w promocji turystycznej Polski. Jednocześnie jego praktycznie nieograniczony zasięg dotarcia z informacją i promocją powoduje, że jest narzędziem efektywnym, i przy stosunkowo niedrogim w porównaniu z innymi działaniami marketingu turystycznego kraju - mówi Sebastian Niewiadomski, redaktor prowadzący Narodowy Portal Turystyczny. Niewiadomski podkreśla konieczność jego dalszego rozwoju, wprowadzania funkcjonalności w postaci nowych użytecznych narzędzi dla turystów, takich jak rezerwacje czy zakupy biletów on-line. - Tym samym będziemy dążyć do większej interaktywności portalu, który będzie zawierał treści bardziej dynamiczne i oczekiwane przez internautów, na przykład blogi czy bardziej ścisłe powiązanie treści z Facebookiem. W „Marketingowej Strategii Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020" zapisano, iż Narodowy Portal Turystyczny jest podstawowym narzędziem informacyjno-promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej i znajduje odzwierciedlenie w każdym Planie Działania POT. Dlatego portal powinien zawierać kompleksowy serwis, z którego korzystają zarówno turyści poszukujący informacji, jak i turyści potencjalni – stwierdza redaktor Niewiadomski.

Więcej na temat funkcjonalności narodowego portalu czytaj w tekstach:

Rezerwując nocleg on-line wspierasz promocję turystyczną Polski

Ważne dla ubiegających się o patronat POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit